Drukarka narzędziem pracy

Firma Xerox jako pierwsza odkryła funkcjonalne wykorzystanie ładunków elektrostatycznych przy nanoszeniu druku na papier, był to rok 1950 i właśnie za ten przyjmuje się wynalezienie pierwszej drukarki. Jednak jeszcze wcześniej, bo w roku 1937 pewien student zapoczątkował tą historię w momencie wynalezienia procesu nazywanego kserografią. Było to lata temu i technologia mocno poszła na przód tworząc drukarki spersonalizowane na konkretne przeznaczenie.

 

Jakie wyróżniamy drukarki?

Podstawowy podział drukarek liczy drukarki uderzeniowe i bezuderzeniowe. Te pierwsze dzielą się na rozetkowe i igłowe. Zasada działania, jak nazwa wskazuje, polega na uderzaniu elementów mechanicznych w taśmę nasączoną atramentem, tuż nad powierzchnią papieru.
Drukarki bezuderzeniowe w różny sposób radzą sobie z tym zadaniem. Wyróżniamy tu drukarki atramentowe, laserowe oraz termiczne. Przykładem atramentowej jest na przykład drukarka fotograficzna, która w swojej specyfikacji tworzy wysokiej jakości fotografie w oparciu o specjalny papier do drukarki fotograficznej. Ten typ działa na zasadzie umieszczania bardzo niewielkich kropel atramentu na papierze. Zupełnie inaczej działają drukarki laserowe, które opierają się na naświetlaniu odpowiednich miejsc na papierze, by następnie dzięki ładunkom elektrycznym okryć te miejsca tonerem.

Podsumowanie, czyli plusy i minusy drukarek

zobacz również stronę https://www.tetenal.com.pl/dnp-ds620.html

drukarka epson
Bezsprzecznie atutem maszyn uderzeniowych jest ich najniższa cena rynkowa, jednakże nie dajmy się zwieźć, takie narzędzia przez swoją mechaniczną budowę i funkcjonalność są o wiele mniej dokładne i druk często jest nieczytelny lub rozmazany. Dodatkowo są to maszyny bardzo głośne, wobec czego odradza się umieszczania ich w miejscach gdzie potrzeba skupienia i ciszy. Warto wówczas zakupić nieco droższą drukarkę atramentową, obecnie najpopularniejszą, która w eksploatacji jest przystępna cenowo, a i jakość druku jest równie zadowalająca. Jeśli jednak zależy nam na szczególnie wysokiej jakości i szybkości druku należy zdecydować się na drukarkę laserową. Cena takiej maszyny jest wyższa, lecz przekłada się to w całości na oczekiwane przez nas efekty.

About the Author